Wyszukaj

Edukacja:

Przejdź do pełnej wersji - Dowiedz się wszystkiego - Czytaj dalej - Zobacz pełną wersję - Pobierz - kliknij tutaj - Przejdź - Odkryj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Obecnie coraz to więcej mówi się o wpływie publikatorów na opinię publiczną oraz decyzje podejmowane przez elity dyplomatyczne. Nikt nie powątpiewa dzisiaj w to, że media są czwartą władzą i jeżeli działałyby w jakiejś osobliwej zmowie komercyjnej, mogłyby wszystkim sprzedać tę samą fałszywą wizję realności. Chwilowo jednakże we wszystkich krajach liberalnych mediach grają jedynie pod siebie, pod prywatny wynik pieniężny oraz zadowolenie udziałowców ogromnych marek telewizyjnych lub prasowych jest istotniejsze aniżeli profesjonalne dziennikarstwo lub spełnianie swoich dziennikarskich obowiązków zawiadamiania opinii publicznej. Środki masowego przekazu są używane coraz to częściej przez polityków, którzy znakomicie wiedzą w jaki sposób spożytkować program telewizyjny do polepszenia własnego wizerunku lub uskutecznienia ataku na kampanię rywala do ogromnego stanowiska urzędowego. Ludzie z kolei coraz entuzjastyczniej oglądają telewizję w konwencji jednej obszernej awantury i show, gdzie politycy nie muszą w żadnym razie merytorycznie i na temat tłumaczyć własnych czynów.
W Polsce w dalszym ciągu rolnictwo nie charakteryzuje się dobrym poziomem. Pewnie chciałoby się rzec inaczej, ale skoro ogólnodostępne dane wskazują jednogłośnie, że w rolnictwie działa za dużo ludzi, który na dodatek nie są wydajni, to trudno być usatysfakcjonowanym. I dlatego niesamowicie ważne jest to, aby w jakiś sposób wspomagać wieś. Naturalnie nic na siłę. Pomyślmy zatem - jak w takim razie wspierać polskich rolników? Niewątpliwie najbardziej istotne są pieniądze. A więc jeśli mamy wybór - polskie produkty rolne lub rosyjskie, wybieramy te krajowe!
Czyli z całą pewnością nie powinniśmy być tymi osobami, które tak naprawdę dużo mówią o ochronie środowiska, lecz i tak nie wspieramy takich hodowców jaj - chociażby, którzy potrafią uszanować naturę. Można śmiało powiedzieć, że jeśli publicznie opowiadamy się za działaniami proekologicznymi, ale po prostu deprecjonujemy znaczenie wspierania może droższych produktów, to zasadniczo jesteśmy dużymi hipokrytami. Warto zwracać na to należytą uwagę, a zapewne będziemy osobami, które w mniejszy bądź większy sposób przyczyniają się do tego, że planeta, którą przyszło nam zamieszkiwać jest niezwykłym miejscem. Zwróćmy na to uwagę, a będzie OK.
Wielkie zagraniczne koncerny posiadają bardzo duży kapitał, skutecznie lobbują - w europejskim, lecz także polskim parlamencie, zatrudniają najlepszych prawników, itp. To powoduje, że te zagraniczne firmy są sporo lepiej traktowane, niż polski biznes. Trudno zaakceptować owy stan rzeczy. Oczywiście polscy biznesmeni także są nastawieni na zysk, ale przynajmniej zatrudniają w przeważającej większości Polaków. Kiedy jakaś większa holenderska bądź japońska firma otwiera w Polsce placówkę, bardzo często dyrektorem jest nie Polak, lecz osoba z ich państwa. Gdy kupujemy krajowe produkty wspieramy najzwyczajniej samych siebie. Służba zdrowia, drogi bądź rolnictwo - takich przykładów można o wiele więcej podać, to coś pokazuje!